Patarimai, kaip pasirinkti automobilį pradedančiajam vairuotojui

Manote, kad naujesni automobiliai yra daug saugesni dėl krūvos turimų funkcijų? Pagalbinės vairuotojų sistemos intensyvaus eismo metu, esant ribotam matomumui ir iškilus susidūrimo pavojui gali perspėti arba pačios sustabdyti automobilį, tačiau tai gelbsti ne visada.

Neseniai gavote vairuotojo pažymėjimą ir ieškote pirmojo automobilio? Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad išsirinkti automobilį gana paprasta. Dažnas nė nesusimąsto apie tai, kad kainuos ne tik automobilis, bet ir jo techninė apžiūra, remontas, padangos, privalomasis draudimas.

Taigi kaip nepamesti galvos dėl gražaus automobilio ir išsirinkti tai, ko Jums iš tiesų reikia? Pasidaliname patarimais kurie palengvins pirmojo automobilio paieškas.

  1. NEPIRKITE BRANGAUS AUTOMOBILIO

Jaunieji vairuotojai dažniausiai svajoja apie prabangų, išvaizdų, naują ir labai vertingą automobilį. Tai yra viena iš pagrindinių klaidų. Pirmasis automobilis neturėtų būti naujas ir itin prabangus. Ką tik vairuotojo pažymėjimą gavusiems vairuotojams reikia įgauti patirties vairuojant, todėl per pirmuosius vairavimo metus pasitaiko nemažai įvairių incidentų – įbrėžimų statant automobilį stovėjimo aikštelėje, smulkių avarijų.

  1. RINKITĖS AUTOMOBILĮ SU NEDIDELE VARIKLIO GALIA

Tinkamiausias pasirinkimas jauniems vairuotojams – vidutinės klasės automobilis su varikliu iki 2 litrų darbo tūrio. Tokio automobilio turėtų visiškai pakakti neseniai teises išlaikiusiems vairuotojams. Pasirinkus galingesnį automobilį, jaunuoliams kyla noras viršyti greitį ir išbandyti visą automobilio galią. Dažnai neišvengiama ir eismo įvykių. Statistiškai į eismo įvykius patenka būtent jauni vairuotojai.

  1. DRAUDIMO KAŠTAI

Prieš įsigyjant pirmąją transporto priemonę reikėtų pagalvoti apie automobilio draudimą. Privalomojo vairuotojų civilinės atsakomybės draudimo kainos priklauso nuo variklio galingumo, automobilio degalų tipo, automobilio modelio ir, žinoma, nuo vairavimo stažo. Jauniesiems vairuotojams, ypatingai turintiems galingus automobilius, pirmasis privalomasis automobilio draudimas gali kainuoti tikrai gana daug.

Pirmuosius vairavimo metus tikslinga automobilį drausti ne tik privalomuoju draudimu, bet ir KASKO draudimu, kuris atlygis tiek Jums, tiek Jūsų padarytus nuostolius.

  1. RINKITĖS MAŽĄ AUTOMOBILĮ

Pradedantiesiems vairuotojams patariama rinktis mažesnį automobilį. Mažesne transporto priemone lengviau manevruoti, pajusti automobilio gabaritus, pasistatyti stovėjimo aikštelėje ar važinėti po miestą. Vairuojant didesnį automobilį, dažnam sudėtinga priprasti prie gabaritų ar tinkamai įvertinti atstumą iki kitos transporto priemonės, šaligatvio ar kitų objektų.

  1. VAIRUOKITE AUTOMOBILĮ SU PRIEKINE VARANČIĄJA AŠIMI

Vairavimo mokyklose būsimi vairuotojai mokosi vairuoti būtent su priekine varančiąja ašimi, todėl natūraliai atsiranda tam tikras įprotis. Be to, turint tokį automobilį, daug patirties dar neturintiems vairuotojams lengviau sustabdyti automobilį. Žiemos metu galine varančiąja ašimi suvaldyti automobilį sunkiau, padidėja nelaimingų atsitikimų tikimybė.

  1. RINKITĖS TIK TECHNIŠKAI TVARKINGĄ AUTOMOBILĮ

Rinkitės automobilį su ABS sistema, oro saugos pagalvėmis, patikrinkite stabdžius, reguliariai pasipildykite langų valymo skysčio, automobilio aušinimo bakelius. Nepamirškite, kad tvarkingas automobilis gali Jus apsaugoti nuo daugelio nelaimių ar nepageidaujamų incidentų.

Pasirinkę tinkamą automobilį, pirmuosius savo vairavimo metus galėsite praleisti be papildomo streso ar didelių išlaidų.